tel. 12-647-08-67
centrala: 12 647-15-00 wew. 8
tel. 12-647-10-11, 12-642-88-34
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pokoje nr 8, 15, 24
Sprawy prowadzone przez Dział Techniczno - Inwestycyjny:
- Bieżący nadzór nad prawidłowym przebiegiem i jakością wykonywania prac remontowo-modernizacyjnych na obiektach mieszkalnych i użytkowych, w tym m.in.:
- remonty kapitalne i awaryjne dachów
- fotowoltaika
- remonty kapitalne dróg
- remonty kapitalne chodników
- remonty i budowa nowych miejsc parkingowych
- prace malarskie klatek schodowych i pomieszczeń użytku wspólnego
- remonty oraz ocieplanie budynków i loggii balkonowych
- usuwanie alg z elewacji budynków
- wymiana okien w klatkach schodowych, okien piwnicznych, okien w maszynowniach, itp.
- remonty oraz wymiana posadzek (terakota, wykładzina) i wylewek w klatkach schodowych i innych pomieszczeniach użytku wspólnego
- adaptacja lokali
- izolacja ścian fundamentowych, likwidacja przecieków wody opadowej do piwnic
- prace alpinistyczne na wysokości (m.in. awaryjne naprawy balkonów, obróbek blacharskich, uzupełnianie kratek wentylacyjnych na ścianach stropodachów, naprawa uszkodzeń i uszczelnianie pęknięć na warstwach i elewacyjnych)
- Bieżący nadzór nad postępowaniami przetargowymi (m.in. przygotowanie przetargów w zakresie specyfikacji przetargowych i projektów umów, koordynacja prac Komisji Przetargowych, udział w pracach Komisji przetargowych).
- Załatwianie spraw związanych z awariami dachów, elewacji budynków, loggii balkonowych (m.in. przecieki), czyli ogólnie awariami spowodowanymi opadami atmosferycznymi (uwaga: nie prowadzimy spraw spowodowanymi awariami wewnętrznych instalacji wody i kanalizacji - te sprawy prowadzone są przez Biuro Obsługi Nieruchomości, tel. 12 - 648 - 22 - 98).
- Sporządzanie opinii w zakresie możliwości adaptacji lokali użytkowych na lokale mieszkalne i odwrotnie.
- Organizacja, wspólnie z Biurem Obsługi Nieruchomości, przeglądów rocznych i 5-letnich w budynkach.
- Wydawanie zgód oraz określanie warunków technicznych realizacji prac remontowych i modernizacyjnych planowanych do wykonania przez dysponentów lokali, m.in. związanych z wymianą wewnętrznych instalacji mieszkaniowych, układaniem terakoty, parkietu i paneli na podłogach, fliz na ścianach, wymianą drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, wymianą okien, wymianą grzejników, zabudową balkonów, zabudową korytarzy i innych pomieszczeń wspólnego użytkowania w budynku, zmianą usytuowania lub wyburzaniem ścianek działowych, zabudową krat oraz rolet na oknach.
- Nadzór nad realizacją wewnętrznych sieci internetowych w budynku.
- Prowadzenie ksiąg obiektów budynków.
- Opracowywanie planów remontowo-modernizacyjnych rocznych i wieloletnich.
- Dokonywanie analiz i uzgodnień technicznych w zakresie ponadnormatywnych remontów i modernizacji lokali użytkowych oraz wydawanie opinii technicznych w tym zakresie.
- Współpraca w sprawach budowlanych, technicznych itp. z administratorami obsługującymi Wspólnoty Mieszkaniowe.
- Inne prace zlecane na bieżąco przez Zarząd Spółdzielni w zakresie różnych analiz i możliwości technicznych realizacji przyszłych remontów.
Uwaga!
Pomimo obowiązku uzyskania przez dysponentów lokali, zgód na wykonanie głównych remontów w lokalach mieszkalnych i użytkowych (bez względu na charakter własności lokalu), czyi tzw. ponadnormatywnego wyposażenia, zachęcamy wszystkich dysponentów lokali planujących remonty, do wcześniejszej konsultacji z pracownikami Działu Technicznego. Umożliwi to Państwu uzyskanie wstępnych informacji, które prace są dozwolone i możliwe do wykonania oraz jakie uzgodnienia należy dokonać ze Spółdzielnią lub instytucjami zewnętrznymi. To z kolei pozwoli Państwu na przygotowanie właściwego wniosku o wydanie przez spółdzielnię warunków technicznych na realizację prac remontowych, ułatwi przygotowanie się do remontu (organizacja prac remontowych, zakup właściwych materiałów, stolarki drzwiowej i okiennej itp.).
- Sprawy terenowo prawne:
- wydaje dokumenty potrzebne do pozwolenia na budowę,
- dostarcza dokumenty potrzebne do pozwolenia na budowę, tj. zaświadczenia o księgach wieczystych, wypisy z ewidencji gruntów a także wyrysy z mapy ewidencyjnej i mapy sytuacyjno – wysokościowej,
- występuje do Gminy Kraków w sprawach związanych z przekształceniem (w formie zakupu) użytkowania wieczystego działek w prawo własności,
- udziela informacji o wykupie gruntu od Gminy Kraków,
- udziela informacji o granicach działek - nieruchomości będących w wieczystym użytkowaniu S.M. "Czyżyny",
- wydaje opinie w sprawach dzierżawy terenów będących w wieczystym użytkowaniu SM "Czyżyny".
- Nowe inwestycje:
- rejestruje podania osób chętnych do finansowania lokali mieszkalnych i garaży w przyszłych inwestycjach realizowanych przez S.M."Czyżyny",
- przygotowuje procedurę przetargową na wybór autora projektu budowlanego oraz wykonawcy inwestycji
- koordynuje i sprawuje nadzór na przebiegiem całej inwestycji, w tym:
- nad przygotowaniem projektu budowlanego
- nad prowadzoną budową
- podpisuje umowy o dostawę poszczególnych mediów do wykonywanych budynków
- opracowuje pomiary powykonawcze lokali,
- przygotowuje wnioski do UMK w celu wydania zaświadczeń o samodzielności lokali
- przekazuje mieszkania nabywcom
- zawiera umowy (rezerwacyjne, wstępne i końcowe) o zakup lokali w prowadzonej inwestycji
- prowadzi bieżące sprawy nabywców lokali w procesie inwestycyjnym stosownie do zapisów zawartych umów (zmiany aranżacyjne, itp.)
- przygotowuje stosowne dokumenty o oświadczenia dla nabywców lokali do banków w celu uzyskania kredytu hipotecznego.